Jak dopasować kolor drzwi wewnętrznych do stylu mieszkania?

Odpowiednia aranżacja wnętrza to klucz do naszego komfortu. Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się, dlaczego kolor drzwi jest ważny i jakie barwy są najbardziej popularne. Podpowiemy Ci także, czym się sugerować podczas wyboru drzwi i jak je dopasować do stylu mieszkania.

Drzwi wewnętrzne — jaki kolor wybrać?

Barwy, którymi się otaczamy, mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie i nastrój. Mogą dodawać energii, pomagać w koncentracji lub wyciszać i relaksować. Odgrywają też dużą rolę podczas aranżacji wnętrza. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ za pomocą kolorów masz możliwość optycznie powiększać przestrzeń, a także tworzyć wrażenie przytulności lub wręcz przeciwnie — chłodu. 

Dlatego też decydując się na zakup drzwi wewnętrznych, zwróć uwagę na ich kolorystykę. To, jaki kolor drzwi wewnętrznych wybierzesz, ma ogromne znaczenie dla ogólnego wrażenia. W związku z tym nasuwa się pytanie — co należy brać pod uwagę podczas wyboru odcienia drzwi? Przede wszystkim powinny one pasować do kolorystyki pomieszczenia. Zwróć uwagę na to, jakiego koloru są okna, podłoga i meble, ponieważ to te elementy są najważniejsze podczas doboru barw. 

Najmodniejsze kolory drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne to ważny element w każdym mieszkaniu. Oddziela od siebie poszczególne pomieszczenia, zapewniając prywatność domownikom. Dlatego bardzo ważne jest dopasowanie drzwi to stylu wnętrza, tak aby podkreślić charakter pomieszczenia. Najczęściej wybierane są drzwi w kolorze białym i w odcieniach naturalnego drewna. Jednak, jeśli wahasz się, jaki kolor drzwi wewnętrznych do domu będzie najlepszy w Twoim przypadku, pamiętaj, że idealnym rozwiązaniem jest dopasowanie koloru drzwi do wystroju wnętrza. Przy wyborze drzwi do mieszkania istotną rolę odgrywa także styl, w jakim jest urządzone. 

Kolor drzwi w stylu minimalistycznym

Jeśli mieszkanie urządzone jest w stylu minimalistycznym, cechuje się prostotą. Dominują tu przede wszystkim stonowane i neutralne barwy takie jak biel, czerń, odcienie szarości, beżu i brązu. Drzwi w takiej aranżacji powinny być proste, pozbawione ozdobników. Najczęściej wybieranym kolorem jest biel. Można również przeszklić drzwi, aby dodatkowo wpuścić więcej naturalnego światła do pomieszczenia.

Kolor drzwi w stylu skandynawskim

Styl skandynawski łączy w sobie minimalizm, naturalność i prostotę. Królują tu naturalne kolory i wyraziste dodatki. Aranżując wnętrze w takiej stylistyce, zdecyduj się na drzwi w klasycznych i uniwersalnych odcieniach drewna, szarości i bieli.

Kolor drzwi w stylu rustykalnym

Styl rustykalny charakteryzuje się prostotą i wykorzystaniem drewna w celu stworzenia ciepłego, domowego klimatu. W tego typu wnętrzach najlepiej sprawdzą się drzwi w kolorze drewna o widocznych słojach.

Kolor drzwi w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny daje szerokie spektrum działania. Jednak wśród wielu modeli drzwi, wiodą prym klasyczne, pełne drzwi w kolorze białym. Są one tak uniwersalne, że pasują nie tylko do wnętrza w stylu nowoczesnym, ale także do wielu innych aranżacji.

Kolor drzwi w stylu klasycznym

W tym przypadku idealnie sprawdzą się drzwi w odcieniach drewna lub ponadczasowej bieli. Możesz także zdecydować się na przeszklenie, dzięki któremu uzyskasz optyczny efekt połączenia pomieszczeń.

Kolor drzwi w kolorze industrialnym

W stylu industrialnym najczęściej wykorzystywane elementy wykończeniowe to cegła, beton architektoniczny, szkło, a także metal i drewno. Dlatego też do takiego loftowego domu lub mieszkania najczęściej wybiera się czerń, biel, szarość i brąz w celu zachowania jednakowej kolorystyki. Bardzo popularne są drzwi przesuwne oraz składane, które podkreślają industrialny charakter wnętrza.

Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych do podłogi

Jak wcześniej wspominaliśmy, drzwi stanowią ważny element wyposażenia wnętrz. Dlatego też wybierając drzwi wewnętrzne, należy zwrócić uwagę, aby komponowały się kolorystycznie z podłogą. Zastanawiasz się, jaki kolor drzwi wewnętrznych do jasnej lub szarej podłogi byłby najbardziej odpowiedni? Najbezpieczniejszym sposobem wyboru koloru drzwi jest zasada podobieństwa. Do jasnej podłogi wybierz drzwi w tej samej lub podobnej barwie i fakturze. Możesz także kierować się zasadą kontrastu. Pamiętaj, aby nie wybierać skrajności. W przypadku białej lub beżowej podłogi wybierz średnie i ciemne odcienie brązu.

Podsumowanie

Wybór drzwi wewnętrznych ma ogromne znaczenie dla ogólnej aranżacji pomieszczenia. Jeśli podejmiesz odpowiednią decyzję co do koloru i właściwie dopasujesz odcień drzwi do podłogi i ścian, zyskasz nie tylko estetyczny wygląd pokoju. Drzwi pokojowe staną się wizytówką dla Twojego domu.

Jako producent drzwi wewnętrznych oferujemy różnego rodzaju drewniane drzwi pokojowe. Sprawdź naszą ofertę i wybierz drzwi, które spełnią Twoje oczekiwania!

Mehr Einträge

de_DE

Vielen Dank für das Absenden des Formulars, wir werden Sie innerhalb von 24 Stunden kontaktieren.